Kwiaty ogrodowe kwitnące całe lato

Kwiaty ogrodowe kwitnące całe lato

Kwiaty ogrodowe kwitnące całe lato

Ogród może stać się wizytówką naszego domu. Szczególnie letnią porą, kiedy to rośliny są pełne zieleni, owoce na drzewach i krzewach dojrzewają, a kolorowe kwiaty zaczynają kwitnąć. Jednak wybierając ogrodowe rośliny powinniśmy pamiętać, aby wybierać takie, które będą miały piękne kwiaty przez jak najdłuższy czas. Dzięki temu będą mogły one cieszyć nasze oczy praktycznie przez wszystkie wakacyjne miesiące. Poznaj więc najpiękniejsze kwiaty ogrodowe, które kwitną przez całe lato. Najpopularniejsze rośliny ogrodowe, które kwitną całe lato:

Róża

Najbardziej popularna roślina znajdująca się w ogrodach. Jest dostojna, szlachetna i pięknie prezentuje się na rabatkach. Występuje wiele jej gatunków oraz wariantów kolorystycznych – każdy może więc wybrać róże idealne do swojego ogrodu.

Kocimiętka

Niezwykle wdzięczna ogrodowa bylina może pięknie wyglądać przez całe lato. Charakterystyczne są dla niej małe liście w kształcie serca oraz działanie odstraszające na różnego rodzaju owady, takie jak komary czy muchy. Cieszy wzrok również swoimi pięknymi kwiatami, które najczęściej przyjmują następujące barwy: różowy, fioletowy, niebieski oraz biały.

Ostróżka

Wyjątkowe kwiaty ogrodowe, które mogą urosnąć nawet na wysokość kilkudziesięciu centymetrów. W zależności od odmiany, kwiaty mogą przybierać różne odcienie koloru niebieskiego, jak i barwy fioletowe i różowe.

Cynia

Kwiaty nie są wymagające w uprawie więc nadadzą się do każdego ogrodu. Kwiaty są wytrzymałe, a ich wygląd jest atrakcyjny. Kolory jakie przybierają to: purpurowy, beżowy, różowy, żółty, aż po różne odcienie pomarańczy i czerwieni.

Słoneczniki

Można zasiać je zarówno w wersji ogrodowej, jak i zwykłej. Dzięki wyborze tej drugiej będzie można cieszyć się nie tylko pięknym wyglądem wysokich kwiatów, ale również smacznymi i niezwykle zdrowymi ziarnami.

Begonia

Roślina, która posiada wyjątkowe walory dekoracyjne. Dzięki temu jest bardzo popularną rośliną, którą znaleźć można w praktycznie każdym polskim ogrodzie. Jej dużą zaletą jest szeroka gama kolorystyczna w jakiej występuję ten kwiat. Na rabatach zobaczyć można chociażby: żółte, pomarańczowe oraz czerwone begonie.

Aksamitka

Kolejny kwiat, który jest stałym elementem praktycznie każdego polskiego podwórka i ogrodu. Największą zaletą tej rośliny wydaje się być długi czas jej kwitnięcia, bowiem jej różnokolorowe kwiaty można podziwiać od czerwca aż do października.

Rudbekia

Kolejna niezwykle popularna roślina ogrodowa. Kwitnie od lipca do września, a jej intensywnie żółte kwiaty potrafią rozświetlić każdą rabatkę.

Podsumowanie

Kwiaty w ogrodzie są jego wielką ozdobą. Ich dużą zaletą jest również to, że w każdej chwili można zebrać je i stworzyć z nich piękne bukiety, które mogą ożywić wnętrze również naszego domu. A taki zadbany ogród, pełen kwitnących roślin to marzenie chyba każdego z nas. Warto więc zwracać uwagę na rośliny, jakie wybierane są przez nas podczas aranżacji ogrodu. Powyższe zestawienie na pewno zdecydowanie ułatwi następną wizytę w sklepie ogrodniczym.

admin

leave a comment

Create AccountLog In Your Account