Jak zrobić ozdoby na święta Bożego Narodzenia

Jak zrobić ozdoby na święta Bożego Narodzenia

Jak zrobić ozdoby na święta Bożego Narodzenia

Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Kojarzy się przede wszystkim ze spotkaniami z bliskimi, prezentami, kolacją wigilijną i śniegiem za oknem. Niepowtarzalną atmosferę powinna budować wtedy przede wszystkim wzajemna dobroć, miłość i życzliwość. Jednak równie ważne są przygotowane potrawy, jak i ozdoby, którymi udekoruje się dom. Zobacz jak zrobić niepowtarzalne ozdoby na święta Bożego Narodzenia.

Łańcuch

Najpopularniejszą ozdobą bożonarodzeniową jest kolorowy łańcuch, który zakłada się na świąteczną choinkę. Jego wykonanie jest dziecinnie proste. Wystarczy przygotować tylko najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak różnobarwne kartki papieru, klej i nożyczki. Pocięte w wąskie paski kolorowe kartki wystarczy sklejać ze sobą w kółeczka, tak aby utworzyć długi łańcuch.

Pierniczki

Również pierniczki są świetną ozdobą na ten wyjątkowy czas roku. Można zawiesić je na choince, podarować bliskim w ramach prezentu, albo zjeść w świąteczne dni. Przepis na wykonanie takich ciasteczek jest bardzo prosty. Robi się je szybko, a największą atrakcją staje się ozdabianie upieczonych ciasteczek. W tym celu przydadzą się: lukier, cukrowe posypki, bakalie oraz orzechy.

Wianek

Na drzwiach prowadzących do naszego domu można zawiesić samodzielnie wykonany wianek. Wystarczy upleść go z jodłowych gałązek lub giętkich patyczków. Całość można pomalować brokatem lub błyszczącą farbą, można również dodać ususzone szyszki, jemiołę lub małe bombki choinkowe.

Stroik

Świąteczny stolik nie może obejść się bez okolicznościowego stroika. Jego podstawą może stać się mała doniczka, kawałek drewienka lub plastikowa podstawka. Natomiast głównym składnikiem stroika bezwzględnie muszą stać się pachnące lasem choinkowe gałązki. Dzięki temu po całym domu rozejdzie się niesamowity aromat. Na środku stroika warto umieścić również świeczkę, której zaświecenie nada nastrój każdemu zimowemu wieczorowi. Można dodać także kolorowe bombki, postać Jezuska w żłóbku, sianko, a nawet suszone owoce.

Pomarańcze z goździkami

Bożonarodzeniowy czas kojarzy się z całą gamą zapachów, które charakterystyczne są właśnie dla tego okresu. Każdy z dzieciństwa pamięta inne świąteczne aromaty, jednak zapach cytrusów i aromatycznych goździków jest znany chyba każdemu. Warto więc kupić duże i dojrzałe pomarańcze, a następnie delikatnie powbijać w nie goździki. Można ułożyć je w różne fantazyjne wzory. Umieszczone na półmisku owoce będą cieszyły oczy, a równocześnie będą wydawały piękny zapach.

Przede wszystkim dobra zabawa

Przez tymi zimowymi świętami sklepowe półki pełne są wielu kolorowych, błyszczących ozdób. Są one piękne, jednak bardzo często kosztują zbyt dużo. O wiele lepszym pomysłem okazuje się być samodzielne przygotowanie bożonarodzeniowych ozdób. Ma to wiele korzyści. Po pierwsze można mieć w domu ozdoby takie jakich nie ma nikt inny. Po drugie przygotowanie tych dekoracji nie wiąże się z dużymi kosztami. Mało tego wykonanie takich ozdób może okazać się kreatywną zabawą dla całej rodziny, która w taki sposób może spędzić ze sobą więcej czasu przed świętami.

admin

leave a comment

Create AccountLog In Your Account