Jak zrobić dynie na halloween

Jak zrobić dynie na halloween

Jak zrobić dynie na halloween

Tradycja święta Halloween nie jest u nas aż tak popularna jak choćby w Ameryce. Przełom października i listopada jest dla nas przede wszystkim czasem zadumy. Jednak nie przeszkadza to w wykonywaniu lampionów z dyni, które są ciekawą jesienną dekoracją. Przygotowywanie lampionów z dyni jest bardzo proste, może okazać się również świetną zabawą dla dzieci i rodziców. Wykonana wspólnie ozdoba może zagościć w ogrodzie, na tarasie lub na parapecie. Sprawdź jak zrobić dynię na Halloween!

Jak krok po kroku przygotować dynię na Halloween?

Krok 1.

Rozpocząć należy od przygotowania dyni. Może mieć ona dowolną wielkość – wszystko zależy od tego jak duży lampion pragniemy przygotować. W okresie jesiennym dynię można kupić praktycznie w każdym supermarkecie oraz na bazarku. Jednak warto już nieco wcześniej pomyśleć o Halloween i jeśli jest taka możliwość zasiać dynię w swoim ogrodzie. Dzięki temu satysfakcja z wykonanej dekoracji będzie jeszcze większa.

Krok 2.

Jeśli wybierzemy już dynię, która zostanie przerobiona na wyjątkowy lampion trzeba zająć się wydrążeniem jej. W tym celu przyda się odpowiedni, dobrze naostrzony nóż. W pierwszej kolejności niezbędne jest więc staranne odcięcie czubka dyni. Nie wolno go jednak wyrzucać, bowiem ten element przyda się później jako przykrywka do lampionu. Znajdujący się wewnątrz dyni miąższ można łatwy wydobyć używając dużej łyżki. Miąższ, który wyciągniesz z dyni możesz wykorzystać. Dobrym pomysłem jest ugotowanie z niej pysznej jesiennej zupy. A pestki po wysuszeniu mogą okazać się zdrową przekąską.

Krok 3.

Kiedy dynia zostanie pozbawiona środka do ręki musisz wziąć jakiś przyrząd do pisania. Zastanów się również jak ma wyglądać Twój lampion. Czy dynia ma mieć radosny wyraz twarzy, a może lepsza będzie dla niej smutna mina? Nic nie stoi na przeszkodzie temu, abyś wykonał na niej również nieco inne wzory – wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Jeśli podejmiesz już decyzję narysuj wybrane kształty na dyni. Łatwiej będzie potem je wyciąć.

Krok 4.

Aby Twoja dynia stała się prawdziwym lampionem musisz teraz wyciąć zaznaczone wcześniej elementy. Pamiętaj, aby robić to bardzo ostrożnie, aby nie okaleczyć się i nie zepsuć całego efektu. Najlepiej przyda się do tego mały, ale ostry nożyk, zakończony twardym szpicem. Dzięki temu łatwiej będzie wbić się w twardą skorupę dyni.

Krok 5.

Twoja dynia jest już prawie gotowa. Jedyne co pozostało to umieszczenie w środku jednej lub większej ilości świeczek, a następnie zapalenie ich. Przykryj lampion dyniową przykrywką i ustaw go w dowolnym miejscu – zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Lampion nastrojowo oświetli swoje otoczenie.

Bez dyni ani rusz

Halloween nie może odbyć się bez tradycyjnych lampionów stworzonych z pomarańczowych dyni. To nieodłączny element tego święta. Samo przygotowanie lampionów na Halloween może okazać się naprawdę dobrą zabawą. Szczególnie, że nie potrzeba tutaj żadnych większych umiejętności plastycznych i kreatywności. Wystarczy tylko trochę czasu, a powstać mogą naprawdę wyjątkowe ozdoby typowe dla jesiennego okresu.

admin

leave a comment

Create AccountLog In Your Account